Welkom Gast

41st International Judo Tournament Venray

Geschreven door Frans Manders op .

Op zaterdag 30 en zondag 31 mei nam Judoclub Helden deel aan het internationaal judotoernooi in Venray. Na de Dutch Open het grootste en sterkst bezette toernooi in Nederland met in totaal 30 nationaliteiten die streden om de titels. Marlouk en Isis waren de jonkies van onze club. Beide dames wisten door goed judo met een zeer knappe bronzen medaille naar huis te gaan! Daarna was het de beurt aan Joyce, Eefje, Barbara, Noa, Kevin, Brent en Joyce. Joyce en Noa knokte voor wat ze waard waren, maar wisten helaas net geen eremetaal te bemachtigen. Eefje verloor helaas haar eerste partij, maar liet daarna zien toch echt bij de top te horen en knokte zich erg knap terug tot een derde plaats. Barbara liet zien dat ze weer in uitstekende vorm was. Ze won drie partijen overtuigend en verloor helaas de finale. Uiteindelijk een knappe zilveren medaille voor haar. Brent won van 2 Noren, maar verloor daarna helaas 2 partijen. Kevin was weer terug in topvorm. Helaas verloor hij de halve finale na 3 knappe winst partijen. Het brons wist hij daarna overtuigend binnen te halen!
In de categorie onder 15 jaar was het bij de dames de beurt aan Janine, Luna, Suraya en Hannah. Janine wist een partij op een fantastische ippon te winnen, helaas waren de volgende tegenstanders te sterk. Hannah knokte voor wat ze waard was, maar had helaas een zware loting. Luna nam het op tegen een sterke Belgische, met iets meer overtuiging had ze deze partij kunnen winnen. De tweede partij ging eveneens weer gelijk op, helaas wist de tegenstander de winst op het laatst naar zich toe te trekken. Suraya was in topvorm, zij wist al haar partijen overtuigend te winnen. In de poule zaten verschillende nationaal kampioenen, stuk naar stuk werden ze verslagen en moesten ze het onderspit delven voor onze topper! Bij de heren was het de beurt aan Cas, Jarno, Sjoerd, Joris, Umberto, Mike en Mark. Cas, Jarno, Sjoerd, Joris en Mike gingen er vol overtuiging voor. Ze wisten allemaal knap hun partijen te winnen op dit toernooi op hoog niveau. Umberto wist zelfs zijn eerste 3 partijen allemaal overtuigend te winnen. Wederom een knappe prestatie van onze laatstejaars in een goed bezette gewichtsklasse. Helaas miste hij op een haar na de strijd om het brons. Mark sloot de zaterdag af. Hij was niet volledig fit, maar wist puur op doorzettingsvermogen en wilskracht een bronzen medaille te behalen. Knap en goed om te zien dat judoka’s diep kunnen gaan voor hun doel! De oudste deelnemer van onze club was Rick Manders. Hij wist een aantal partijen overtuigend te winnen en behaalde een knappe derde plaats. De coaches hebben zich op dit goed georganiseerde toernooi vanwege de grote omvang de benen onder het lijf uit mogen rennen. Bedankt iedereen!