Welkom Gast

Judoclub Helden sluit judoseizoen fantastisch af op het NK-teams!

Geschreven door Frans Manders op .

 

Judoclub Helden nam op 16 juni met twee teams deel aan het NK-teams. Na twee Limburgse titels, wilden we het maximale op het NK presteren. 1 medaille zou voor ons lokaal clubje al fantastisch zijn. Maar deze dag stonden alle lichten op groen. De meisjes tot 12 jaar trapten de dag af. Het team bestond uit Daisy van Os, Nova Peeters, Marlouk Colbers, Milou Verlaek, Bo van den Brand, Minke Boonen en Lindsay van Os. De eerste partij werd overtuigend gewonnen van Bushi Arnhem. Daarna was Amsterdam (de uiteindelijke nummer 2) ons helaas te sterk af. Hierdoor dienden we ons terug te knokken in de verliezerspoule. Zowel Maastricht en een mixteam uit Oost Nederland werden overtuigend verslagen. Hierdoor mocht ons team judoën voor een bronzen medaille. De strijd om het brons werd gejudood tegen Budo sport Arnhem. Een super spannende pot die uiteindelijk met 3-2 gewonnen werd. Een bronzen medaille was het resultaat. Geweldig! 's Middags was het de beurt aan ons damesteam tot 15 jaar. Dit team bestond uit Eefje Moors, Noa Janssen, Dali Lucker, Joyce Peters, Sara Teeuwen en Barbara Konings. Ook wel bekend als ons legendarische geitenteam. Dit geitenteam is al vaker net naast het podium beland. Vandaag waren ze dus extra gebrand om te winnen. Gezien de competitie (veelal landelijk mixteams) een flinke uitdaging. Na de eerste partij was eigenlijk al duidelijk dat ons team in topvorm was. Een mixteam van Van Buel Sport en Berlicum werd overtuigend verslagen. Daarna volgde in de kwartfinale een mixteam uit Oost Nederland. Ook dit team werd verslagen met een super spannende pot. 3-2. Klaarmaken voor de halve finale. De dames waren scherp en lieten zien waarvoor ze naar Nijmegen waren gekomen. In deze halve finale nam het team het op tegen een mix van Haagse clubs. Onze toppers kwamen op voorsprong, maar het werd uiteindelijk 2-2. Het kwam dus op het laatste gewicht aan. Deze pot werd met mooi judo overtuigend gewonnen. De geiten wisten dus de finale te halen!! In deze finale hebben ze het opgenomen tegen een gemixt team van dames uit Arnhem en Nijmegen. Een ontzettend sterk team en dus ook de favoriet van de dag. Helaas was dit team een maatje te groot. Een supermooie zilveren medaille was het resultaat! Wat hebben we genoten!!