Welkom Gast

Mark van Dijk en Guus Manders geplaatst voor NK Judo

Geschreven door Frans Manders op .

 

Zaterdag 7 september... De dag van het eerste toernooi van het seizoen. Het Nationaal Kwalificatie Toernooi voor de senioren. Namens Judoclub Helden hebben Guus Manders, Bart Cuppens en Mark van Dijk deelgenomen. Guus kwam uit de in de klasse tot 66 kg, Bart en Mark in de klasse tot 81 kg. Allebei klasses met een erg sterk deelnemersveld. Guus won zijn eerste partij met twee toffe sodes. Daarna was het de beurt aan een van de favorieten uit de poule. De eerste actie was voor de tegenstander, Guus ontweek deze actie en volgde met een eigen actie. Vol punt, door naar de kwartfinale! Deze pot ging helaas verloren. Guus wist de knop weer goed om te zetten en wist in de verliezerspoule nog een partij te winnen. De uiteindelijke nummer 3 was hem te sterk af. Guus werd 7e en heeft zich daarmee geplaatst voor het NK-senioren. Bart Cuppens won zijn eerste partij met een mooie ippon. De tweede partij verloor hij helaas van de uiteindelijke nummer twee. Bart herpakte zich goed en won in de verliezerspoule zijn eerste wedstrijd. Hij knokte zich na een wazari tegen te krijgen goed terug. Bart scoorde met een mooie heup- en schouderworp. Helaas ging de partij erna verloren en was het dus het einde van het toernooi voor Bart. Mark kwam als een van de jongere deelnemers in zijn poule als laatste in actie namens onze club. Mark mocht direct aanvangen tegen een zeer ervaren tegenstander. De partij werd echter na 2 minuten al beslist door Mark met vol punt. De partij erna verliep erg soepel, waarmee Mark zich plaatste voor de kwartfinale. Deze partij kwam moeizaam op gang. Na 3 minuten werd Mark beter en maakt onze topper zijn acties beter af. De partij werd dan ook in de golden score gewonnen met vol punt. In de halve finale pakte Mark revanche op zijn tegenstander uit Lommel. Mark dus in de finale... Dit beloofde een zware pot te worden... Links tegen links! De partij duurde ongeveer 2 minuten en ging hard tegen hard. Mark wist zijn tegenstander knap te verrassen en wisselde van links naar rechts. Met een erg vette rechtse heupworp scoorde Mark ippon.... Kampioen! Guus en Mark mogen trots zijn, de eerste judoka's op het NK-senioren namens Judoclub Helden!

Het NK vindt plaats op 28 en 29 september in Almere.