Welkom Gast

Zilver en Brons op NK-18 voor Judoclub Helden

Geschreven door Frans Manders op .

Op zaterdag 18 september hebben in totaal zeven judoka’s van Judoclub Helden deelgenomen aan de Nederlandse kampioenschappen tot 18 jaar. Bo van den Brand, Lindsay van Os en Marlouk Colbers waren alle drie nog erg jong. Zij mogen over een paar weken ook uitkomen in hun eigen leeftijdsklasse tot 15 jaar en gaan daar strijden om de medailles, maar wilden voor extra ervaring alvast deelnemen op het NK tot 18 jaar. Bo judode goed, maar wist helaas geen partij te winnen. Lindsay won een partij overtuigend met een mooie overname en heupworp, helaas verloor ze ook twee partijen. Marlouk Colbers was weer erg scherp, zij wist maar liefst drie partijen te winnen met erg goed judo. Helaas had ze pech met de loting en moest ze tweemaal tegen de uiteindelijke nummer drie. Marlouk werd 7e, superknap! Noa Janssen en Brent Schuijers waren allebei helaas niet fit. Noa wist nog een partij overtuigend te winnen, helaas verloren beide judoka’s ook twee partijen. Als ze fit waren geweest, had er zeker meer in gezeten. Barbara Konings begon haar dag super. Ze wist drie mooie overwinningen te boeken op diverse sterke tegenstanders. Daarmee wist ze de finale te bereiken. Helaas wist Barbara in deze partij niet haar niveau te behouden en ging de finale verloren. Barbara pakte een knappe zilveren medaille en wist hiermee haar derde Nederlandse podium plaats veilig te stellen, echt een topprestatie! Kevin Janssen sloot de dag af. Ook Kevin kwam voor de laatste keer in deze leeftijdsklasse uit op het NK. Kevin traint altijd hard, is altijd aanwezig en is vanaf jongs af aan al wedstrijdjudoka. Hij weet als geen ander dat het allemaal moet kloppen op deze dagen. Kevin was erg scherp en wist drie keer knap te winnen. Hiermee bereikte hij de halve finale. Deze partij ging helaas nipt verloren, dus mocht Kevin het in de herkansing opnemen voor de bronzen medaille. Kevin moest het opnemen tegen een jongen uit Utrecht. Gelukkig wist Kevin de knop perfect om te zetten na zijn verlies partij en won hij deze partij erg overtuigend. Kevin sleepte dus de tweede medaille voor onze club binnen.